Kalendāru izgatavošana

Kalendāru izgatavošana

Ne tikai katrā ofisā, birojā, skolā, darba kabinetā vai sabiedriskā vietā, bet arī mūsu mājās un privātajā dzīvojamā telpā neatņemams priekšmets ir kalendārs. Tas nenoliedzami ir īpaši svarīgs savas funkcionalitātes dēļ, kā citādāk varētu ieplānot svarīgos ikdienas notikumus, darba sanāksmes, konferences, ārzemju braucienus, dzimšanas dienas ballītes, vienkārši kopīgas pusdienas ar draugiem, ģimeni, un visbeidzot apzināties laika rimto ritējumu… Tomēr, vai tik svarīgam un plaši sastopamam priekšmetam mūsu dzīvē ir jāaprobežojas ar funkcionalitāti vien? Tā nebūt nav un ar zinoša meistara vīziju kalendārs ir spējīgs kļūt par stila un elegances apliecinājumu jebkurā interjerā, kā arī par svarīgāko vērtību vizuālu atgādinājumu uzņēmumā vai iedarbīgu un prātā paliekošu reklāmas materiālu.

Kalendāru izgatavošana - mēneša bloks

Kalendāru veidi un tehniskās prasības

Ierasti pēc to novietojuma iespējām iedala sienas un galda kalendārus. Katrs no šiem veidiem paredz savas izgatavošanas īpatnības, kurām noteikti jāpievērš uzmanība. Svarīgi izvēlēties konkrētajam pielietojuma mērķim atbilstošus materiālus un ņemt vērā drukas tehnoloģijas prasības.

Kalendāri bez kļūdām

Kas ir ideāla kalendāra kodolā un kas padara to par uzticamu, paļāvības cienīgu? Atbilde, bez šaubām, ir – kalendāru izgatavošana bez jebkāda veida kļūdām – precīzs astronomiskais gads ar korektiem datumiem un atbilstošu nedēļu numerāciju, aktuālām valsts svētku un piemiņas dienām, mēness fāzēm, vārda dienām un citu informāciju pēc individuālām vēlmēm. Arī tāda nevērība kā drukas kļūdas ir spējīga sabojāt iespaidu par konkrētā kalendāra izgatavotāju.

Kalendāri kā dizaina elements

Profesionālu ražotāju piedāvājumā nereti pieejami jau iepriekš izgatavoti kalendāru modeļi ar tipveida mēnešlapu dizainu. Tas sniedz iespēju izgatavot personalizētu kalendāru, ievietojot tajā individuāli piemeklētus attēlus, izmantot dizaineru palīdzību attēlu atlasē, kā arī to grafiskā dizaina izstrādē, bet jāņem vērā, ka nemainīgs paliek mēnešlapu izskats un pats kalendāra formāts. Šis variants ir pretimnākošs ikvienam, kura budžets ir ierobežots.

Tomēr tiem oriģinālajiem nestandarta cienītājiem, kuriem par visu svarīgāk ir izcelties ar svaigu skatījumu uz kreativitāti un savu neatkārtojamu stilu, tiek sniegta iespēja pasūtīt pilnīgi individualizētu kalendāru sākot no formāta, konstrukcijas un beidzot ar dizainu, īpaši izvēlētu stilu, krāsām un plašām pēcapstrādes iespējām.

Lai kalendāra izgatavošana noritētu veiksmīgi un rezultāts neliktu vilties nevienā no posmiem svarīgi vērsties pēc palīdzības pie pieredzējušiem savas jomas profesionāļiem.