Aktualitātes

rudens-2018-arsti-basketbols

Profesora Andreja Ērgļa vadībā kardiologi un citu medicīnas disciplīnu mediķi gatavi cīņai gan basketbola, gan hokeja laukumā (Foto:LKB arhīvs)

Ārsti rāda priekšzīmi sporta laukumos

Vai zinājāt, ka ilgstoša aerobā slodze, spēlējot hokeju vai basketbolu, palīdz ne tikai samazināt svaru, trenēt izturību, bet arī stiprināt sirds veselību?

rudens-2018-arsti-hokejs

Foto:LKB arhīvs

Mūsu kardiologi iesaka saviem pacientiem sportot un dzīvot veselīgi un arī paši atrod laiku fiziskajām aktivitātēm, kas ļauj ne tikai atstāt sporta laukumā dienā sakrāto stresu un nogurumu, bet arī ir lielisks veids, kā stiprināt savu sirds veselību un gūt pozitīvas emocijas.

Un nav pat svarīgi, vai spēlējat basketbolu, hokeju, tenisu, futbolu vai nodarbojaties ar kādu citu sporta veidu – galvenais ir būt aktīviem
un kustībā!

“Vesels uz visiem 100!” – tāds ir mūsu vadmotīvs Latvijas simtgadē un arī nākamajos 100 gados – esiet stipri un veseli!


rudens-2018-informativie-materiali

Jauni materiāli insulta pacientiem un tuviniekiem

Esam gandarīti, ka biedrība “ParSirdi.lv” ir pievienojusies projektam “Angels Initiative”, kura mērķis ir uzlabot pacientu un viņu tuvinieku zināšanas par insultu. Izglītojošie materiāli pilotprojekta ietvaros bez maksas pieejami Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienībā.
rudens-2018-arstes-neirologija

Iniciatīvas mērķis ir uzlabot pacientu ārstēšanu un optimizēt ārstēšanas kvalitāti visos esošajos insulta centros Eiropā. Projektu atbalsta Eiropas Insulta alianse (Stroke Alliance for Europe), kuras loceklis ir arī biedrība “ParSirdi.lv” un RAKUS Gaiļezers neirologi sniedzot pacientiem noderīgus padomus atveseļošanās procesā pēc insulta. Īpaši liels paldies par atsaucību un profesionāliem ieteikumiem pacientu materiālu izstrādē neiroloģei Ievai Puriņai!

Projekts tiek realizēts vienlaikus 12 Eiropas valstīs: Spānijā, Serbijā, Polijā, Čehijā, Latvijā, Horvātijā, Maķedonijā, Grieķijā, Ukrainā, Gruzijā, Ungārijā un Turcijā.


Lētākas zāles sirds slimību pacientiem

Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus valsts kompensējamo medikamentu apmaksas kārtībā, kas paredz mazināt dārgāko kompensējamo zāļu cenas, tai skaitā, virknei sirds un asinsvadu slimību medikamentiem, piemēram, asinsspiediena un holesterīna līmeņa mazināšanai. Izmaiņas attiecas uz “dārgākajiem” medikamentiem, proti, ja līdzvērtīgas efektivitātes medikamenta cena vairāk nekā par 100% pārsniedz references jeb lētāko zāļu cenu, tā jau šogad tiks samazināta par 20%.

rudens-2018-medikamenti

Lūdzu plašāk par medikamentu cenām vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam!

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.