Kalendāru druka

Kalendāru druka

Grūti būtu atrast cilvēku, kurš savā ikdienā ne reizi neieskatās kalendārā, gluži otrādi vairums no mums nevarētu iedomāties dzīvi bez tā! Tieši šī iemesla dēļ tā izgatavošanai un drukai ir jāvelta īpaši vērīgu uzmanību.

Kalendāru druka - tipogrāfija, rastra pārbaude

Augstas kvalitātes kalendārs

Kas ir patiesi izcila kalendāra pamatā? Bez šaubām pirmais iespaids ir izmantoto materiālu kvalitāte un piemērotība to pielietojumam, kā arī oriģināls un spilgts dizains. Šo divu aspektu veiksmīga kombinācija sniedz gandarījumu uzlūkotājam un padara kalendāru ne tikai par efektīvu darba rīku, bet arī par interjera elementu un atsvaidzinošu akcentu.

Tomēr par augstu kvalitāti liecina tieši vērīgums pret satura detaļām – nekāda veida saturiskas kļūdas nav pieļaujamas, tās padara kalendāru tik vien kā par tukšu čaulu, tam nav iespējams pilnībā uzticēties…

Tehniskais process kalendāru drukai

Jau pašā izstrādes procesa sākumā svarīgi gūt pilnīgu priekšstatu par visu ražošanas procesu, materiālu un drukas tehnoloģiju specifiku un iespējām, kalendāra konstrukcijas un uzbūves principiem. Piemēram, galda kalendāru pamatnes nedrīkst laika gaitā deformēties neprecīzas konstrukcijas vai nekvalitatīvas ražošanas dēļ, savukārt sienas kalendāriem nav pieļaujams, ka pamatnes sakropļojas gravitācijas un nepareizi izvēlētu materiālu korelācijas rezultātā. Būtiska kļūda, no kuras izvairās poligrāfijas jomas lietpratēji kalendāru drukā ir nelietot nepiemērotu, plānu papīru, pretējā gadījumā rezultāts būs neizmantojams produkts ar caurspīdīgām lapām, uz kurām nav iespējams arī veikt piezīmes.

Tehniskā procesa būtiska sastāvdaļa ir precīza maketēšana un profesionāla attēlu apstrāde. Lai kalendāram piešķirtu lielāku izturību un eleganti izceltu dizainu, vēlama pēcapstrāde – laminēšana.

Visi šie tehniskie principi ievērojami paildzina kalendāra noturību visa gada garumā un padara to ērti un brīvi izmantojamu. Izvēloties ražotāju jāņem vērā arī piedāvājuma papildus detaļas, kuras apliecina augstvērtīgu servisu, piemēram, vai gatavais produkts tiks uzticami iepakots, lai pasargātu to no ārējo faktoru iedarbības vēl pirms nonākšanas pie pasūtītāja.

Šie ir tikai daži iemesli, lai uzticētu savu ideālo kalendāru druku kvalificētiem profesionāliem. Lai arī Latvijas tirgū kalendāru druku piedāvā vairāki desmiti uzņēmumu, par uzticamajiem uzskatāmi vien daži. To starpā, protams, arī Hromets poligrāfija.