Jauni valsts kompensēti medikamenti

pavasaris-2018-medikamenti

Pēc piecu gadu ilgām cīņām beidzot uzklausīti mirdzaritmijas pacienti, kuriem no šā gada aprīļa pieejami valsts kompensēti medikamenti insulta profilaksei. Tāpat valsts kompensēto zāļu saraksts papildināts ar jauniem medikamentiem sirds mazspējas ārstēšanai. Valsts šīm zālēm piešķirs 75 % kompensāciju.

“Sirds un asinsrites sistēmas invaliditātes un mirstības novēršanā šis ir gada svarīgākais notikums. Pacientiem ir nepieciešams vērsties pie sava ārsta un jautāt, vai viņš kvalificējas šai zāļu kompensācijai, jo tās tiek kompensētas gadījumos, ja pacienta veselības rādītāji atbilst noteiktiem kritērijiem,” skaidro kardiologs, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrības prezidents doc. Kārlis Trušinskis.

Inese Mauriņa, pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja: “Diemžēl piešķirtais finansējums nav pietiekams, lai nodrošinātu valsts kompensētas zāles visiem mirdzaritmijas pacientiem, kam nepieciešams lietot asinsšķīdinošos medikamentus – jaunos perorālos antikoagulantus, tāpēc pacientu biedrība “ParSirdi.lv” kopā ar pacientiem plāno turpināt sarunas ar lēmumu pieņēmējiem, lai rastu iespēju jau vistuvākajā laikā nodrošināt zāles pēc iespējas plašākam pacientu lokam.”

Tikmēr aicinām pacientus jautāt savam ģimenes ārstam, kardiologam vai neirologam par iespēju saņemt valsts kompensētus jaunos medikamentus.

Mirdzaritmija ir biežāk sastopamais aritmijas veids, kad sirds priekškambari saraujas haotiski un neritmiski – tie mirdz jeb mirgo, radot nepareizu sirds ritmu. Savukārt sirds mazspēja ir sindroms, kad strukturālu vai funkcionālu izmaiņu vai bojājumu dēļ tiek traucēta sirds muskuļa spēja sarauties un iepumpēt asinis asinsvados.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.