Paaugstināts stresa līmenis darbā rada sirds ritma traucējumus

rudens-2018-stress

Ar augstu stresa līmeni saistīts darbs var būt iemesls sirds ritma traucējumiem, kuri var izraisīt mirdzaritmiju, atklāj nesen Eiropas Kardiologu biedrības izdevumā the European Journal of Preventive Cardiology publicētais pētījums.

Paaugstinātu stresa līmeni darbā visbiežāk rada nevis fiziska slodze, bet gan tas, ka darbiniekiem nav kontroles pār darba norisi, kā piemēram, konveijera darbiniekiem, autobusa šoferiem, sekretārēm vai medmāsām. Pētījums atklāja, ka stress darbā palielina mirdzaritmijas risku par 48%.

Protams, mums nepieciešami cilvēki, kas veic šos darbus, taču darba devējiem būtu jānodrošina atbilstoši apstākļi un resursi uzdoto pienākumu veikšanai. Priekšniekiem vajadzētu vairāk nodrošināt darba pārtraukumus un vairāk ieklausīties savos darbiniekos par to, kā labāk strādāt un uzlabot darba vidi,” saka Dr. Eleonora Fransone (Eleonor Fransson), pētījuma autore, Jenšēpingas Universitātes (Zviedrija) asociētā profesore.

Zviedrijā pētījumā piedalījās 13 200 dalībnieku, kam līdz šim nebija atklāta mirdzaritmija, infarkts vai sirds mazspēja.

Aptaujā dalībnieki atbildēja uz jautājumiem: vai jums jāstrādā ļoti ātri vai ļoti smagi? Vai darbā ir pretrunīgas prasības? Vai jums ir pietiekami laika izpildīt uzdevumus? Vai darbs iekļauj regulāru veicamo darbību atkārtošanos? Vai jūs varat izlemt, kā un ko darīt darbā?

Līdz šim stress darbā tika uzskatīts, ka ir saikne starp stresu darbā un koronāro sirds slimību. Stress darbā šobrīd tiek uzskatīts par ietekmējamu riska faktoru mirdzaritmijas un koronārās sirds slimības profilaksē. Cilvēki, kuriem darbā ir stress, kam ir sirds pārsitieni vai citi simptomi, vajadzētu apmeklēt savu ārstu un aprunāties ar savu darba devēju par darba vides uzlabošanu.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.