Bīstamie trombi skaitļos

Vai zinājāt, ka tromboze ir 3. izplatītākais sirds asinsvadu slimību cēlonis pasaulē? Ik 37 sekundes kāds pasaulē mirst no trombu izraisītām veselības komplikācijām. To var novērst, savlaicīgi pamanot slimības simptomus un vēršoties pie ārsta!

Asins recekļi jeb trombi ir iemesls sirds un asinsvadu slimībām un bieži vien arī nāves cēlonis. Venozā trombembolija Eiropā ik gadu nogalina divreiz vairāk cilvēku nekā krūts vēzis, prostatas vēzis, AIDS un ceļu satiksmes negadījumi kopā (skat. infografiku zemāk). Savukārt trombu izraisītie insulti ir vismaz 2 reizes biežāk nekā Eiropā. Pacientiem, kas cietuši no mirdzaritmijas izraisīta insulta, 50% gadījumu draud nāve 1 gada laikā.

Tāpēc ir svarīgi laicīgi doties pie ārsta, noskaidrot savu risku un uzsākt laicīgu ārstēšanu pirms nav par vēlu. Diagnosticējot trombozi, obligāti un nekavējoties jāuzsāk ārstēšana. Trombozes ārstēšanas mērķis – samazināt tromba augšanu, palēnināt tā veidošanos, kā arī atjaunot asinsriti vēnā vai artērijā. Savlaicīgi uzsākta ārstēšana var ievērojami uzlabot izveseļošanās perspektīvas un pasargāt no liktenīgām sekām.

Vairāk par trombu izraisītām slimībām, to simptomiem un ārstēšanu lasiet mājaslapā un turpmākos «Sirds un Veselība» numuros.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.