Sirds veselība bildēs

rudens-2017-sirds-veseliba-luksofors

Luksofors pievērš uzmanību sirdij

Atzīmējot Pasaules Sirds mazspējas dienu un simboliski iededzot luksofora gaismas, kardioloģe Ginta Kamzola un biedrības ″ParSirdi.lv″ vadītāja Inese Mauriņa P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas centrā atklāja sirds mazspējas informatīvo stendu. Maijā ikviens bez maksas varēja saņemt informatīvos materiālus par sirds mazspējas profilaksi, simptomiem, ārstēšanu, kā arī ieteikumus pacientu tuviniekiem.

Ikviens tika aicināts veikt kādu sirdij labvēlīgu apņemšanos – Dr. G. Kamzola pirmā apņēmās veikt vismaz desmit tūkstoš soļu ik dienu. Tam sekoja arī citu dalībnieku solījumi izvairīties no stresa, kārtīgi izgulēties un ēst daudz dārzeņu un augļu.

Sirds mazspējas klīnika viesojas Valmierā

rudens-2017-sirds-veseliba-valmiera

Šogad mobilā Sirds mazspējas klīnika viesojās Valmierā, kur kardioloģe Ginta Kamzola ar kolēģiem konsultēja sirds mazspējas pacientus, viņu tuviniekus un citus interesentus. Pasākuma apmeklētāji aktīvi iesaistījās aktivitātēs, veica asinsspiediena un pulsa mērījumus, aizpildīja aptaujas anketas un steidza saņemt informatīvos materiālus par sirds mazspēju un citām sirds slimībām un to profilaksi.

Liepājnieki pārbauda sirds veselību

rudens-2017-sirds-veseliba-liepajnieki

Lai pievērstu uzmanību un izglītotu par sirds asinsvadu slimību riskiem, ikviens liepājnieks bija aicināts uz Liepājas sirds veselības dienu ar devīzi ″Zini savus riskus″, kas norisinājās t/c ″Rimi″ ″Ostmala″. Pasākums guva ļoti lielu atsaucību no iedzīvotāju puses – ikvienam interesentam bija iespēja bez maksas noteikt savu holesterīna un glikozes līmeni asinīs, kā arī izmērīt asinsspiedienu un pulsu.

 Izglītojam seniorus

Četrās Liepājas senioru mājās ar aizraujošu un padziļinātu lekciju par sirds un asinsvadu slimību profilaksi un izplatītākajiem riska faktoriem seniorus uzrunāja P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģijas rezidente Baiba Luriņa.

Seniori novērtēja, ka pašiem nekur nav jādodas, lai veiktu mērījumus, un steidza izmērīt asinsspiedienu, pulsu, noteikt holesterīna un glikozes līmeni asinīs.

Ikviens varēja paņemt sev līdzi informatīvos materiālus par sirds un asinsvadu slimību profilaksi, ieteikumus veselīgam dzīvesveidam un uzturam, lai vēlāk pārlasītu un gūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.