Ziņas

Kardiologi un urologi aicina pievērst uzmanību vīriešu sirds veselībai

rudens-2016-viriesu-sirds-veseliba

Kā liecina pētījumi, vīrieši pietiekami nerūpējas par savu veselību: Latvijā vecumā no 15 līdz 64 gadiem ik dienu smēķē 52% vīriešu, hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens ir 53% vīriešu, paaugstināts holesterīna līmenis ir 72% vīriešu, lieka ķermeņa masa vai aptaukošanās ir 70% vīriešu.

Diemžēl statistika liecina, ka vīrieši Latvijā mirst pāragri – vidējais vīriešu dzīves ilgums ir 68,2 gadi.

Kardioloģe dr. Iveta Mintāle, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostiskās nodaļas vadītāja: “Paaugstinātam asinsspiedienam un holesterīna līmenim asinīs ir vistiešākā saistība ar erektīlo disfunkciju jeb erekcijas traucējumiem. Aterosklerozes dēļ sīkajos asinsvados dzimumloceklī rodas erekcijas traucējumi, kas var liecināt arī par sirds problēmām agrīnā stadijā. Tāpēc ir būtiski nesmēķēt, regulāri kustēties, pareizi ēst, ievērot veselīgu svaru, atturēties no pārmērīgas alkohola lietošanas un laikus apmeklēt ģimenes ārstu, kardiologu vai urologu.”

RSU asoc. prof. Vilnis Lietuvietis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas vadītājs: “Ir pienācis laiks runāt par sirds veselību un veselību zem jostasvietas kā vienotu sistēmu. Es aicinātu vīriešus mest kaunu pie malas un nepieciešamības gadījumā vērsties pie speciālistiem, lai viņu sievietēm nevajadzētu dzīvot vientulībā! Vīrieši dzīvo vidēji par 10 gadiem īsāku mūžu nekā sievietes, un vairumā gadījumu tas ir sirds un asinsvadu slimību dēļ.”

Sirds mazspēja

rudens-2016-sirds-mazspeja

Kā ik gadu maija sākumā pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību atzīmēja Sirds mazspējas dienu. Šogad pacientiem, kas cieš no sirds mazspējas, bija iespēja apmeklēt mobilo Sirds mazspējas klīniku, kas atradās pie t/c “Origo”, un saņemt kardiologu konsultācijas.

Sirds veselības skola

rudens-2016-sirds-veselibas-skola

Jau otro gadu “EUROAPTIEKA” sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv”, Latvijas Kardiologu biedrību un klīniku “Diamed” aicināja iedzīvotājus izglītoties par sirds veselību un bez maksas veikt paškontroles mērījumus aptiekās.

Sirds veselības skolas ietvaros aptiekās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī un Jūrmalā iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu un noteikt ķermeņa masas indeksu, kā arī cukura un holesterīna līmeni asinīs. Mērījumu laikā apmeklētājus konsultēja farmaceits, kuram ir atbilstošas zināšanas par sirds veselības uzturēšanu un dzīvesveidu, kas to ietekmē.

Projekta ietvaros notika arī izglītojošas lekcijas iedzīvotājiem Rīgā, Liepājā un Jelgavā, kurās kardiologi stāstīja par sirds veselības profilaksi, izplatītākajiem sirds slimību riskiem un mudināja iedzīvotājus veikt veselības pārbaudes.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.