Viedokļi: ko ikdienā darām savas sirds veselības labā?

pavasaris-2015-viedokli

Veselības ministrs G. Belēvičs uzskata, ka iespējams panākt, ka cilvēki Latvijā 2065. gadā dzīvos līdz 90 gadiem, turklāt lielāko daļu no tiem pavadīs pilnvērtīgi un enerģiski. Protams, pie nosacījuma, ja valstī tiks nodrošināta ilgtspējīga veselības politika un arī paši cilvēki uzņemsies atbildību un rūpes par savu veselību.

Tas nozīmē, ka tie iedzīvotāji, kam šobrīd ir starp 30 un 40 gadiem, pēc pusgadsimta varētu svinēt savu 90. dzimšanas dienu. Tāpēc uzdevām jautājumu trīs dažādu profesiju pārstāvjiem 30–40 gadu vecumā, lai uzzinātu, ko savas sirds veselības labā viņi dara jau šodien.


ieva_kublina_foto

Intervija ar Ievu Kubliņu

Bijusī Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja, Rīgas Starptautiskās skolas pedagoga asistente

Mana filozofija ir tāda, ka dzīvē visam jābūt līdzsvarā un ar mēru. Tas attiecas arī uz manu ikdienas uzturu, fiziskām aktivitātēm un veselību kopumā. Speciālas diētas nekad neesmu ievērojusi, taču piedomāju, lai uzturs būtu sabalansēts un daudzveidīgs, tāpat izvairos no cūkgaļas un tādām ātrām uzkodām kā čipsi u. tml.

Neskatoties uz to, ka profesionālās sporta gaitas esmu beigusi, aktīvam un sportiskam dzīvesveidam manā dzīvē vēl joprojām ir liela nozīme. Lai es justos labi un veselīgi, man ir svarīgi sportot 3–4 reizes nedēļā. Ja laika apstākļi ļauj, ļoti labprāt skrienu krosu. Ziemas periodā vairāk apmeklēju augstas intensitātes nodarbības sporta klubā vai uzspēlēju basketbolu amatieru līmenī. Katru dienu cenšos lietot arī pietiekami daudz ūdeni – 2–2,5 l dienā. Vēl viens svarīgs faktors manai labsajūtai ir kvalitatīvs miegs. Esmu ievērojusi, ka mans organisms visveiksmīgāk atjaunojas, labi izguļoties. Cenšos sakārtot savu dienu tā, lai naktī varētu izgulēties 8 stundas.


andris_bulis_foto

Intervija ar Andri Buli

Aktieris

Cenšos sevi regulāri fiziski noslogot – vismaz trīs reizes nedēļā skrienot, spēlējot futbolu vai apmeklējot sporta zāli. Arī, kad esmu savos laukos Salacgrīvā, labprāt izskrienu vai izbraucu ar riteni, tāpat vasarās nelaižu garām iespēju nopeldēties.

Rūpējoties par sirdij veselīgu uzturu, cenšos izvairīties no trekniem un eļļainiem ēdieniem, dodot priekšroku vieglākai pārtikai. Labprāt ēdu dārzeņus, savukārt, ja jāizvēlas starp gaļu un zivi, dodu priekšroku zivij, jo zinu, ka tā satur veselīgās taukskābes Omega–3. Esmu samazinājis arī cukura lietošanu un nelieku to vairs klāt kafijai. Es nesmēķēju, taču manas ikdienas gaitas nereti pavada stress, arī neregulārs miegs atstāj iespaidu uz manu veselību.

Savukārt, dodoties ikdienas gaitās, cenšos vairāk staigāt ar kājām un, ja jāizvēlas starp liftu un kāpnēm, parasti tomēr kāpju augšā pa kāpnēm.


kristine_garklava_foto

Intervija ar Kristīni Garklāvu

TV moderatore

Cenšos palutināt savu ķermeni ar dažādām sportiskām aktivitātēm, kas palīdz labāk justies. Lai gan jāatzīst, ka ne vienmēr ir iespēja un laiks, tomēr cenšos vismaz trīs reizes nedēļā skriet. Skriešana ir lielisks līdzeklis, lai noņemtu stresu un saspringumu. Turklāt skrienot koncentrējos ne tikai uz to, ka uzlabošu savu formu, bet arī strādāju ar savu elpu, trenēju sirds izturību.

Lai nenodarītu pāri savam ķermenim, ikdienā ļoti piedomāju pie tā, ko ēdu, kādu labumu uzturs sniedz manam organismam, jo skaidrs, ka ēdiens vistiešākajā veidā ietekmē veselību, tostarp arī sirdi. Pievēršu uzmanību arī medijos atrodamajai informācijai par veselību, piemēram, iemācos kādu veselīgu ēdienu recepti. Jāatzīst, ka agrāk tik daudz uzmanības nepievērsu savai veselībai, taču, kopš man ir divi bērni, sanācis biežāk veikt dažādas veselības pārbaudes, tāpat cenšos vairāk ieklausīties savā ķermenī, jo tas parasti pasaka priekšā, ja ir problēmas un nepieciešams tās risināt.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.