Kā diendusa uzlabo veselību un labsajūtu?

rudens-2016-diendusa

Ir pierādīts, ka cilvēkiem, kuri naktī guļ 6–8 stundas, ir mazāks risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Izrādās, ka arī neilga, bet regulāra diendusa ir tikpat nozīmīgs faktors, kas uzlabo sirds veselību un labsajūtu. Vai katrs laiku pa laikam neiedomājamies darba dienas vidū, cik gan jauki būtu nosnausties – kaut uz 10 minūtēm? Protams, ne katram ir tāda iespēja darba vietā, tomēr, ja jums šāda iespēja ir, noteikti nelaidiet to garām.

Lūk, galvenie iemesli, kāpēc diendusa ir viena no labākajām lietām, ko cilvēks var darīt sava organisma un veselības labā:

1. Uzlabo kognitīvās spējas

Mēs visi zinām, ja slikti izguļamies, nākošajā dienā nejūtamies labi. Miegs ietekmē spēju mācīties, uzņemt un apstrādāt informāciju. Izrādās, 60–90 minūšu diendusa krietni uzlabo garīgās spējas, veicina uztveri un domāšanu.

2. Uzlabo sirds veselību

Zināms, ka, guļot mazāk par sešām stundām, palielinās infarkta un insulta risks. Savukārt Hārvardas pētījums apliecina, ka cilvēkiem, kas regulāri guļ arī diendusu, ir mazāks risks iedzīvoties sirds veselības problēmās. Ieteicamais laiks – vismaz trīsreiz nedēļā pa 30 minūtēm.

3. Samazina stresa līmeni un trauksmi

Kā zināms, nogurums un ikdienas steiga rada stresu. Labs veids, kā mazināt stresu un nomierināt organismu, ir ļauties neilgai snaudai dienas vidū.

4. Mazina izsalkumu

Dažkārt, kad cilvēks ir noguris un trūkst enerģijas, rodas vēlme daudz ēst. Tādos brīžos nereti tiek apēsts par daudz, turklāt nereti tās ir dažādas neveselīgas ātrās uzkodas. Tāpēc diendusa ir laba alternatīva našķiem, kas ne tikai aizstāj neplānotu maltīti, bet dod arī enerģiju un mazina apetīti pēc pamošanās.

5. Uzlabo fiziskās spējas

Gulēšana šķiet pilnīgi pretēja nodarbe fiziskajām aktivitātēm, taču pētījumi pierāda, ka neliela snauda pirms sporta aktivitātēm uzlabo fiziskās spējas, reakciju un ātrumu.

Atcerieties – diendusa darba dienas vidū, kaut 10 minūtes, nav slinkums vai izlaidība – tā ir nepieciešamība! Turklāt pēc tam jutīsieties daudz enerģiskāks, mundrāks un laimīgāks.

Daži ieteikumi labākai diendusai

1. Uzlieciet modinātāju

Atkarībā no jūsu vajadzībām un iespējām diendusa var ilgt no 5–45 minūtēm. Modinātājs neļaus jums aizgulēties.

2. Ieplānojiet diendusu pēcpusdienā

Vislabākais laiks diendusai ir agra pēcpusdiena. Diendusa vēlā pēcpusdienā var traucēt veselīgam miegam naktī.

3. Vislabākie apstākļi miegam

Gulēšanai piemērota ir nedaudz vēsa, tumša telpa.

4. Kafija vai tēja pirms miega

Lai, pamostoties pēc snaudas, jūs būtu mundrs, speciālisti iesaka tieši pirms gulēšanas iedzert tasi tējas vai kafijas – kamēr gulēsiet, kofeīns sāks iedarboties, un pamodīsieties mundrs un enerģijas pilns.

Lasiet arī:

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.